Praktické zkušenosti s využitím invence a kapitálu soukromého sektoru při zajištění veřejných služeb.
Stále více vlád, krajů a měst se obrací na soukromý sektor, aby navrhl, vybudoval, financoval a provozoval novou nebo stávající veřejnou infrastrukturu s cílem zlepšit poskytování veřejných služeb a správu veřejných zařízení, přestože zůstávají stále ve vlastnictví veřejného sektoru.
PPP projekty, zejména ty dlouhodobé, mohou veřejnému sektoru přinést významné výhody při poskytování veřejné infrastruktury nebo veřejných služeb. Soukromý sektor má nepochybně více praktických zkušeností a dovedností – zejména při řízení velkých stavebních a technicky náročných projektů nebo při poskytování specializovaných služeb. Jeho zapojení proto může přinést daňovým poplatníkům větší výhody než v případě tradičního přístupu, zejména pokud je soukromý partner motivován ke kreativitě, invenci a dlouhodobé kvalitě.
Témata diskuze:
- Nadcházející PPP projekty v Evropě – EIB o minulých a budoucích trendech
- Kdo jsou investoři a financující strany v PPP?
- Odkud pochází invence a dlouhodobá odpovědnost?
- Může být design a výstavba v PPP projektech efektivnější?
- Vlastnictví majetku, platební mechanismy a přístup k životnímu cyklu aktiv.
- Jak mohou města vybírat a připravovat své PPP projekty?
- Jak připravit PPP projekty a jak financovat jejich přípravu?
Sérii panelových diskuzí na téma PPP V PRAXI vám přináší Asociace pro rozvoj infrastruktury a Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s investiční agenturou CZECHINVEST. Série je součástí celoročního cyklu Zelených, chytrých, odolných a inkluzivních měst pro rok 2021.
Příspěvek zatím nemá žádný dotaz.
Položit dotaz