Změna klimatu a energetická bezpečnost představují zásadní a velmi naléhavé výzvy pro naši prosperitu a kvalitu života. Významné společnosti v České republice se proto rozhodly spojit síly a prostřednictvím projektu RETHINK spolupracovat:
- na řešení a podpoře vhodných opatření pro boj se změnou klimatu a
- v hledání cest posilujících naši odolnost (resilienci) vůči nedostatku energií, jejich vysokým cenám, jakož i externím výpadkům jejich dodávek.
Projekt RETHINK, vytvořený Českou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj (CBCSD) a podporovaný mnoha předními společnostmi, jakož i partnerskými asociacemi a nevládními organizacemi v České republice, je iniciativou pod vedením generálních ředitelů obdobně smýšlejících společností, které se zavázaly k úspěšnému přechodu na klimaticky neutrální (Net Zero) ekonomiku zaváděním účinných, praktických a měřitelných řešení.
ZNOVUPROMYŠLENÍ ZPŮSOBU, JAKÝM PODNIKÁME. Prohlášení české podnikatelské komunity na podporu klimatických cílů Pařížské dohody a Klimatického paktu z Glasgow k přečtení a stažení ZDE.
Inovační fórum ke změně klimatu a energetické bezpečnosti (“Fórum”) je první veřejnou akci projektu RETHINK. Má ukázat konkrétní cesty, jak v Česku působící firmy přehodnocují způsob, jakým provozují své podnikání, aby zajistily svoji dlouhodobou udržitelnost, odolnost (resilienci) a konkurenceschopnost, a přispěli tak současně i k větší prosperitě, stabilitě, ochraně životního prostředí a sociální vyspělosti české společnosti. Tato akce poskytne příležitost dozvědět se o aktuálních inovativních přístupech v tématu klimatické neutrality (Net Zero) a energetické bezpečnosti, jakož i možnost sdílet vzájemně myšlenky, jak těžit z výhod přechodu na bezuhlíkovou ekonomiku napříč vybranými sektory českého hospodářství.
S rostoucími důkazy o tom, že změna klimatu představuje jak významné systémové finanční, tak i podnikatelské riziko (ale také zdroj nových podnikatelských příležitostí a inovací), odráží projekt RETHINK imperativ, aby česká podnikatelská komunita hrála proaktivní roli při ochraně dlouhodobé ekonomické, sociální a environmentální prosperity a konkurenceschopnosti České republiky.
Fórum je tvořeno šesti tematickými panely, ve kterých se v prezentaci moderních řešení a následné diskusi nad tématy energetické bezpečnosti a dekarbonizace, dopravy a mobility, budov a stavebnictví, oběhového hospodářství, vodárenstvé a ESG a udržitelného financování představí vrcholní manažeři významných inovativních firem působících v Česku.
Potřeba skutečné energetické bezpečnosti vyvolaná současnými světovými událostmi dodává nový a naléhavý impuls k dobře promyšlenému snížení naší závislosti na fosilních palivech. Toto činí z Fóra, kterému prostory laskavě poskytl Francouzský institut v Praze, obzvláště aktuálním a hodnotným.
Základní informace
Účastníci
150+, včetně seniorních zástupců:
- v Česku působící podnikatelé napříč energetikou, dopravou, vodárenstvím, odpadovým hospodářstvím, budovami a stavebnictvím a finančním sektorem, včetně generálních ředitelů (CEOs) a manažerů
- asociace soukromého a veřejného sektoru
- organizace občanské společnosti
- velvyslanectví a zahraniční obchodní komory
- investoři, vlastníci a manažeři aktiv
- mezinárodní finanční instituce a mezinárodní mezivládní organizace
- výrobci a dodavatelé řešení v oblasti udržitelnosti, zejména technologické firmy
- český veřejný sektor (ministerstvo životního prostředí, ministerstvo průmyslu a obchodu, české kraje, města a obce
Zastoupení
90 % soukromý sektor | 10 % veřejný sektor
Jazyk
Česky a anglicky (angličtina bude simultánně tlumočena do češtiny a opačně)
Účastnický poplatek
Členové CBCSD: zdarma (2 osoby), nečlenové CBCSD: 2 400 Kč + VAT (21%) na osobu
Registrace
Chcete-li být registrováni a informováni o aktualizacích, zaregistrujte se na akci ZDE
Příspěvek zatím nemá žádný dotaz.
Položit dotaz